Akcja sprzątania świata "Czyste Tatry 2017".

Dnia 12 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Czyste Tatry - Sprzątanie Świata 2017” zorganizowanej przez Tatrzański Park Narodowy. Siódmoklasiści oraz uczniowie II i III gimnazjum wraz z wychowawcami; p. Andrzejem Boczoń, p. Anną Rejewską i p. Martą Osadzińską udali się na sprzątanie okolic Witowa. Uczestnicy akcjiotrzymali napoje, wafelki, rękawiczki oraz worki na śmieci. Zadaniem dzieci było oczyszczenie terenu w pobliżu rzeki oraz pogranicza Witowa z Dzianiszem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali odpady, które niestety zostawili miejscowi i turyści. Po trudach wędrówki i pracy udaliśmy się busem na Polanę Rogoźniczańską na poczęstunek i ognisko. Pracownik TPN-u, pan Skrzydłowski, koordynator akcji wygłosił prelekcję na temat konieczności ochrony tatrzańskiej przyrody, wręczył uczniom bidony i zaprosił zebranych na ciepłe kiełbaski prosto z ogniska. Po posiłku uczniowie busem zostali odtransportowani do szkoły po czym rozeszli się do domów.