Wycieczka uczniów kl. "0" do Zubrzycy w 2018 r.

19 czerwca 2018 roku uczniowie zerówki wybrali się na wycieczkę do Skansenu Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Wycieczka rozpoczęła się od ścieżki edukacyjnej „Od ziarna do chleba". Pani przewodnik pokazała cały proces produkcji mąki i pieczenia chleba. Dzieci próbowały młócić zboże cepami, przesiewać ziarno, mielić na żarnach i w końcu zarobić ciasto. Na potrzeby ścieżki edukacyjnej dzieci piekły orawskie "moskole", które później zjedli popijając kawą zbożową. Po posiłku dzieci zwiedzały skansen. Pani przewodnik pokazała jak dawniej wyciskało się olej z lnu, jak robiono ubrania góralskie, dzieci były w kuźni. Uczniowie zatrzymali  się przed starodawną pasieką ogrodzoną charakterystycznym płotem z listewek, podziwiali sposób budowania domów z drewna. Następnie był czas na  zakup pamiątek. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Witowa.