Wycieczka kl. VI SP do Wrocławia w 2018 r.

Dnia 14 czerwca 2018 roku uczniowie klas VI SP pod opieką p. Agaty Szeligi i p. Marty Osadzińskiej wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Podczas zwiedzania z przewodnikiem odwiedzili Ostrów Tumski, czyli najstarszą część Wrocławia. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć również Ossolineum oraz Uniwersytetu Wrocławskiego z barokową Aulą Leopoldina.

Rynek wrocławski ze wspaniałym ratuszem również znalazł się na trasie zwiedzania. Uczniowie odbyli rejs statkiem po Odrze skąd mogli podziwiać m.in. Ostrów Tumski, Most Grunwaldzki – największy wiszący most w Polsce, Wyspę Piasek itd.

Zwiedzając miasto co rusz dzieci spotykały wrocławskie krasnale, które stały się symbolem miasta. Były one wszędzie… na statkach, w restauracjach, na latarniach i mostach, parapetach – uważny turysta może naliczyć ich setki.

Na wieczór pierwszego dnia zaplanowano wyjście do kina. Wieczorny spacerek okazał się być nie lada wyprawą, która zakończyła się przejażdżką nocnym tramwajem.

Kolejnego dnia młodzież podziwiała konstrukcję Hali Stulecia, spacerowała po niesamowicie klimatycznym ogrodzie japońskim.

Dużą atrakcją okazała się wizyta w zoo – największym w Polsce i jedynym posiadającym Afrykarium. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego sprawiło wszystkim ogromną frajdę, nowoczesne wybiegi dla zwierząt, oceanarium wzbudzały zachwyt.

Po pełnych wrażeń dwóch dniach intensywnego zwiedzania Wrocławia uczniowie szczęśliwie wrócili do Witowa.