Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2020 r.

W tym roku świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkolnej bibliotece miało dość skromny charakter. W czwartek kilkanaścioro dzieci oddziału przedszkolnego wraz ze swoją wychowawczynią brało udział w wędrówce tropami niedźwiedzia... prawie prawdziwego :))

Szlak wyznaczały trzy rodzaje tropów (ptasi, dzikowy i niedźwiedzi) dla lekkiego zmylenia poszukiwaczy. Niektóre tropy prowadziły do gabinetu pana dyrektora, pani sekretarki lub do świetlicy... Po chwili wędrowania i obserwowania trasy młodzi uczestnicy dotarli szczęśliwie do biblioteki szkolnej, gdzie jak co roku zgromadzono przeróżne eksponaty, pluszaki i książeczki związane z Dniem Pluszowego Misia. Dzieci bezbłędnie rozpoznały postaci z bajek rysunkowych i niedźwiedzich bohaterów książek (Kubusia Puchatka, misia Uszatka itp.).

Jak co roku przypomniana została historia powstanie zabawki w kształcie niedźwiedzia (maskotka obchodzi w tym roku swoje 118 urodziny), a na zakończenie wytrwali uczestnicy wyprawy bibliotecznej zostali poczęstowani misiami żelkowymi.

Anna Rejewska

20201126_120223_1024x768