Zabawa andrzejkowa w 2022 r.

Taneczny wieczór andrzejkowy pełen wróżb i smakołyków miał miejsce w naszej szkole 24 listopada 2022 roku. Uczniowie klas IV - VIII znakomicie bawili się przy dźwiękach młodzieżowych przebojów krajowych i zagranicznych. Mogli odpocząć i wzmocnić się w bufecie, w którym serwowano pyszne kanapki, ciasta i napoje.

Uczniowie preferujący spokojniejszą formę rozrywki rywalizowali ze sobą w grach karcianych.

W klasach młodszych andrzejki odbyły się w grupach rówieśniczych. Dzieci dowiedziały się, skąd ten zwyczaj pojawił się w naszej kulturze, na czym polegały zabawy kiedyś i jak można dzisiaj bawić się w wigilię Św. Andrzeja.

Hanna Zych - Piczura

dsc 0002 1600x1067