W naszej szkole rozpoczął działalność Szkolny Klub Sportowy!

Nasza szkoła od marca tego roku rozpoczęła realizację programu Ministra Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy“. Program, skierowany jest do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną.

Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Głównym celem jest :

• stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież,
  • poprawienie sprawności fizycznej, jakości życia, profilaktyki nadwagi i otyłości,
  • promowanie aktywnego stylu życia,
  • rozwój aktywności fizycznej przez osoby mniej sprawne,
  • tworzenie warunków rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, na terenie naszej szkoły, udział bierze 21 uczniów z klas IV - VI.

Mamy nadzieję, że program SKS zainspiruje naszych uczniów do podejmowania świadomej aktywności fizycznej i rozwoju oraz doskonalenia swoich umiejętności fizycznych.

Monika Góźdź

15480761221000 sks logo gotowe 04