XIII Dzień Regionalny

W tym roku Dzień Dziecka w naszej szkole został połączony z Dniem Regionalnym. Obie imprezy odbyły się 2 czerwca 2014 roku. Tematem Szkolnego Dnia Regionalnego byli Ludowi Artyści Witowa. Bardzo miło było nam gościć p. Władysławę Jasionek, Witowską poetkę, która w swoich wierszach ukazuje piękno Podhala, przywołuje obrazy dawnych czasów, życia na wsi, piękna przyrody, a także wspomina zasłużonych artystów. Mieliśmy okazję wysłuchać dwóch wierszy p. Jasionek. Pierwszy zaprezentowała jej wnuczka – Sabryna Jasionek, a drugi powiedziała sama autorka.

Drugim zaproszonym gościem był p. Franciszek Folfas, członek Witowskiej kapeli góralskiej. Opowiedział on nie tylko o swojej miłości do skrzypiec i góralskich nut, ale też towarzyszył z kapelą występowi zespołu regionalnego „Mali Witowianie”.

Mieliśmy przyjemność gościć również p. Marię Siuty, która zajmuje się przyprawianiem frędzli do góralskich chustek i szali. Pani Siuty przyniosła różnego rodzaju wzory i ukazała sposób ich wykonania, wyjaśniła nazewnictwo swojego rękodzieła artystycznego.

Po wspaniałym występie „Małych Witowian” i rozmowie z zaproszonymi gośćmi przyszła kolej na konkursy dla  uczniów naszej szkoły. Reprezentanci klas rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach:

• Recytacja gwarowa
  • Śpiew solowy lub gra na instrumencie muzycznym
  • Wiązanie gorsetu
  • Obieranie ziemniaków na czas.

Tej części Dnia Regionalnego towarzyszyły wyjątkowe emocje. Rywalizacja między klasami zakończyła się następująco:

Klasy „0” – I SP

• I miejsce Klasa I SP
  • II miejsce Oddział „0”

Klasy II – III SP

• Rywalizacja zakończyła się REMISEM.

Klasy IV – VI SP

• I miejsce Klasa V SP
  • II miejsce Klasa VI SP
  • III miejsce Klasa IV SP

Klasy I – III Gim

• I miejsce Klasa III Gim
  • II miejsce Klasa II Gim
  • III miejsce Klasa I Gim

2 czerwca to również Dzień Dziecka w naszej szkole. Jak co roku o swoich pociechach małych i dużych pomyślały mamy z Rady Rodziców. Przygotowały pyszny żurek i słodką niespodziankę – lody, które cieszyły się największym powodzeniem. W tym dniu naszą szkołę odwiedziły również dzieci z Przedszkola Córek Bożej Miłości w Witowie. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach najmłodszych uczniów z oddziału „0”.

Wszystkim zaproszonym gościom i rodzicom serdecznie dziękujemy J