Dzieci z kl. "0" odwiedziły Bank PKO BP w Zakopanem w ramach Projektu "Pieniądze" w 2019 r.

14 maja 2019 roku uczniowie klasy zerowej w ramach realizowanego Projektu „Pieniądze” udali się na wycieczkę do Banku PKO BP w Zakopanem, aby poznać instytucję użyteczności społecznej (bank), zrozumieć potrzebę oszczędzania oraz dowiedzieć się jakie są sposoby przechowywania pieniędzy. Pani Dyrektor Oddziału Grażyna Bukowska zaprosiła dzieci do swojego gabinetu i opowiedziała o tym czym jest i jak funkcjonuje bank. W gabinecie dzieciaki z wielką dumą zasiadały na fotelu Pani Dyrektor. Podczas zwiedzania banku zainteresowały ich liczarki banknotów, monet, niszczarka, sejf, ban­ko­mat, a szczególnie skarbiec ze skrytkami. Dzieci miały okazję poznać bank "od środka". Była to cenna lekcja odkrywania świata finansów.  Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Dziękujemy Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom Banku PKO BP za miłe przyjęcie i upominki.

Teresa Nitka