Lekcja o sowach w Centrum Edukacji Przyrodniczej w TPN dla uczniów klasy I SP w 2019 r.

15 maja 2019 roku klasa I udała się do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem. Tym razem celem wycieczki było zdobycie wiedzy o sowach. Pan Marcin Matysek przygotował dla uczniów pouczającą lekcję przyrody, podczas której zaprezentował latających przyjaciół. Sowy, bo o nich jest mowa posiadają doskonały słuch, widzą zarówno w dzień jak i w nocy, przy czym bezszelestnie poruszają się. Uczniowie mogli dotknąć piór sowy i posłuchać jaki odgłos wydają w czasie lotu ptaka. Dzieci dowiedziały się, że do najpopularniejszych gatunków sów należą: sóweczki, płomykówki, puszczyki i puchacze. Lekcje organizowane w Centrum Edukacji Przyrodniczej są ciekawym uzupełnieniem zajęć edukacyjnych.

Renata Górak