Wycieczka uczniów klasy III do Zakopanego w 2023 r.

12 października 2023 roku klasa III wraz z Wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Zakopanego.

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Muzeum Tatrzańskim. Tam dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych pasterstwu. Dowiedziały się, czym jest kulturowy wypas owiec, jak wyglądała dawniej praca bacy i juhasów, a jak wygląda obecnie. Uczniowie typowali również przedmioty potrzebne na bacówce. Okazało się, że niektórzy z nich chcieliby spróbować tego niełatwego, ale na pewno ciekawego zajęcia. Może któreś z dzieci wybierze się do szkoły, by zostać juhasem, bo takie już istnieją.

Kolejny etap wycieczki stanowiła lekcja w Bibliotece Pedagogicznej. Tematem i celem było pogłębienie wiedzy o naszym wielkim astronomie, Mikołaju Koperniku, który jest jednym z patronów roku 2023. Uczniowie dowiedzieli się nowych rzeczy o życiu tego, który „Wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię” i utrwalili wiadomości na temat Układu Słonecznego. Mogli również wymyślać własne gwiazdozbiory i galaktyki, by na koniec polecieć piękną rakietą w kosmos.

Hanna Zych - Piczura

1697126148877 1600x721