Lekcja przyrody na żywo w kl. II w 2023 r.

Dnia 11 października 2023 roku uczniowie klasy II gościli na lekcji koordynatora Ośrodka Edukacji z Nadleśnictwa w Nowym Targu, leśnika, p. Krzysztofa Przybyłę. W czasie spotkania uczniowie poszerzyli swoje wiadomości o życiu i zwyczajach leśnych zwierząt oraz poznali zadania i obowiązki leśnika. Pan Krzysztof w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o nadzorowaniu prac związanych z hodowlą lasu, ochronie zasobów leśnych, o pracach pomiarowych i inwentaryzacyjnych w drzewostanach. Uczniowie przypomnieli sobie zasady dobrego zachowania w lesie. Po dzisiejszym spotkaniu wiedzą, że las jest domem wielu zwierząt oraz wspaniałym miejscem wypoczynku. Ponadto las chroni nas od powodzi, produkuje tlen, chroni glebę przed erozją. Dlatego dbając o przyrodę, dbamy o samych siebie. Swoje opowieści pan leśnik, wzbogacał eksponatami, które przygotował na dzisiejszą lekcję przyrody na żywo. Dla wszystkich uczniów była to bardzo ciekawa lekcja, za którą serdecznie dziękujemy.

Renata Górak

20231011 104807 1600x900