XXI Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W dniach 29 listopad - 1 grudnia w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia", który przypada na 25 listopada. Na bibliotecznych regałach zaroiło się od misiów wszelkiego rodzaju. Uczniowie z klas I - II na zajęciach świetlicowych podjęli trud przygotowania rysunków przedstawiających ich ulubione misie znane z filmów bądź książek. Galeria najpiękniejszych prac uczniów znajduje się na bibliotecznej gazetce ściennej. W nagrodę za zaangażowanie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci breloczków w kształcie misiów (oczywiście) wydrukowanych na szkolnej drukarce 3D. Najmłodsi przedstawiciele szkolnej społeczności z oddziału "0" po raz pierwszy zawitali w biblioteczne progi wraz ze swymi pluszowymi towarzyszami w czwartek, 30 listopada. Przedszkolaki podczas lekcji bibliotecznej dowiedziały się o okolicznościach, które doprowadziły do powstania zabawki - pluszowego misia oraz ogłoszenia "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Następnie musiały wykazać się wiedzą na temat misiów wszelakich, tych małych i dużych, tych prawdziwych i tych bajkowych. W nagrodę każdy maluch otrzymał pamiątkowy misiowy breloczek. Natomiast trzecioklasiści otrzymali misiowe gadżety za aktywny udział w lekcjach.

Marta Osadzińska

20231130 103145 1600x739