"Strażnicy Wartości - Franciszek Łukaszczyk" - spotkanie z twórczyniami gry o życiu Franciszka Łukaszczyka - "ojca polskiej onkologii".

Dnia 4 grudnia 2023 roku uczniowie klasy VII zostali zaproszeni na spotkanie z twórczyniami gry planszowej "Strażnicy Wartości - Franciszek Łukaszczyk" - p. Anitą Żegleń i p. Reginą Korczak - Watychą. Bohaterem gry jest "ojciec polskiej onkologii" - Franciszek Łukaszczyk pochodzący z podhalańskiej wsi w Gminie Poronin. Podczas spotkania nasi uczniowie wraz z kolegami ze szkół ościennych z Dzianisza i Kościeliska poznali najważniejsze wydarzenia z życia tego niesamowitego człowieka, którego ścieżki przecięły się z takimi sławami jak Maria Curie - Skłodowska. Na spotkaniu zaprezentowano uczniom elementy gry, która trafi również do szkół w Gminie Kościelisko. Gra przeznaczona jest dla maksymalnie 5 graczy. Na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy jeden egzemplarz gry, ale jak zapowiada p. Anita Żegleń to tylko początek.

Marta Osadzińska

20231205 122436 1600x1008