Wizyta uczniów kl. II i III gim. w oczyszczalni ścieków SEWiK w 2016 r.

W dniu 13 maja 2016 roku uczniowie klas II i III gimnazjum skorzystali z zaproszenia przedstawiciela spółki SEWiK i zapoznali się z jej zakopiańską ścieżką edukacyjną. Zasady działania oczyszczalni ścieków ”Spyrkówka” i „Łęgi” pozwoliły uczniom dowiedzieć się gdzie trafiają ścieki komunalne, ile mieszkańcy ich wytwarzają oraz jakie jest drugie życie tzw. produktów ubocznych.

Galeria zdjęć - kl. II gim.

Uczniowie dowiedzieli się, że kanalizacja służy do odprowadzania ścieków do oczyszczalni. Aby jej nie uszkodzić nie wolno wrzucać do kanalizacji szmat, worków, butelek, puszek a nawet drobnych plastikowych odpadów. Należy też ograniczyć zużycie środków czyszczących i proszków do prania zawierających fosfor, co przyczyni się do ochrony wód powierzchniowych.

Galeria zdjęć - kl. III gim.