Wycieczka kl. IV SP do Doliny Białego w 2016 r.

Doskonały program edukacyjny „Bliżej Tatr”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Tatrzański Park Narodowy, pozwala co roku poznawać naszym uczniom nie tylko florę i faunę Tatr, ale również zaznajomić się z zasadami obowiązującymi w naszym Parku Narodowym.

Również w tym roku (17 maja 2016 roku) zorganizowano wczesno – wiosenne zajęcia edukacyjne dla kl. IV SP polegające na lekcji przyrody w terenie. Uczniowie kl. IV SP pod czujnym okiem wychowawczyni, pani przewodnik oraz mam udali się na wycieczkę do Doliny Białego by tam na własne oczy podziwiać i rozpoznawać gatunki roślin spotykanych na szlakach oraz zapoznać się z historią Doliny. Jednym z celów wycieczki było sporządzenie kodeksu zachowania turysty w górach. Z tym zadaniem nasi uczniowie poradzili sobie bez najmniejszego problemu.

Pomimo mało przyjaznych warunków pogodowych, uczniowie dzielnie pokonali całą zaplanowaną trasę.