V Festiwal Szkolnych Projektów Edukacyjnych.

8 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły po raz piąty prezentowali swoje dokonania na Festiwalu Projektów Edukacyjnych.

Owoce kilkumiesięcznej pracy prezentowały dwie grupy z klasy II gimnazjum. Uczestnicy pod przewodnictwem nauczycieli - opiekunów przedstawili projekty zatytułowane:

• „Jak dieta wpływa na zdrowie człowieka?”
  • „Czy droższe znaczy lepsze?”

Tematy zrealizowano w sposób ciekawy, pomysłowy i twórczy, wykorzystując różnorodne metody i formy prezentowania zagadnień.

Jako pierwszy zaprezentowany został pokaz dotyczący diety. Uczniowie w ciekawy sposób mówili o wpływie diety na zdrowie człowieka. Krótko wyjaśnili pojęcia diety, zdrowia oraz składników odżywczych. Potem uczniowie odegrali scenkę (skecz) z udziałem lekarza i pacjenta, który niezdrowo się odżywia. Publiczność wzięła udział w prawidłowym ułożeniu elementów nowej piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uczestnicy projektu zapoznali słuchaczy z różnego rodzaju chorobami takimi jak: otyłość, bulimia, anemia, nowotwory itp., które są wynikami nieprawidłowego odżywiania. Kolejny projekt dotyczył rozważania zagadnienia, czy droższe znaczy lepsze? Autorzy prezentacji porównywali jakość i cenę aparatów telefonicznych i wykonane przez nie zdjęcia. Następnie uczestnicy projektu zaprosili reprezentantów publiczności do testu – ochotnicy próbowali dwa różne rodzaje kremów czekoladowych oraz napojów typu cola. Ich opinie były zróżnicowane (nie potwierdzono, że droższe produkty są zawsze lepsze). Na zakończenie zaprezentowano wyniki ankiety przeprowadzonej przez uczestników projektu.

Komisja w składzie: p. A. Maryniarczyk, p. A. Gąsienica, p. A. Rejewska  doceniła zaangażowanie uczestników, wkład pracy i rzetelne wykonanie zadań, pozytywnie opiniując wszystkie przedstawione projekty.