IX Dzień Regionalny

Dnia 1 czerwca 2010 roku w Zespole Szkół w Witowie odbył się już po raz dziewiąty Dzień Regionalny, którego tematem był "Witów, nasz Witów..."

Uroczystość o godz. 9:00 otworzyła  p. dyr Agnieszka Maryniarczyk. Powitała zaproszonych gości; p. Czesławę Boblak i p. Franciszka Folfasa, zgromadzonych w strojach regionalnych i galowych nauczycieli, uczniów oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Program Dnia Regionalnego obejmował występ zespołu "Mali Witowianie", którzy ukazali scenkę obyczajową "Na polanie". Zachwycili swoim tańcem, śpiewem i starodawnym strojem. Naszą szkolną imprezę poprzedził konkurs plastyczny obejmujący swoją tematyką Witów. Wyniki konkursu ogłosiła i wręczyła nagrody p. Regina Mrowca-Kenar. W tym dniu uczniowie musieli się jeszcze zmierzyć w turnieju wiedzy o Witowie i gwarowym przeglądzie recytatorskim. Uświetnieniem i główna atrakcją Dnia Regionalnego było spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Pan Franciszek Folfas opowiadał o tym, jak dawniej dzieci uczyły się, spędzały wolny czas, czym i w co się bawiły. Mówił o ludowych zwyczajach związanych z porami roku, świętami, o Wspólnocie Leśnej Uprawnionych 8 Wsi. Natomiast p. Czesława Boblak w zajmujący i ciekawy sposób przybliżyła nam historię budowy kościoła w Witowie, którego stulecie powstania będziemy obchodzić w 2011 roku.

IX Dzień Regionalny zakończył poczęstunek ufundowany i przygotowany przez Radę Rodziców. Góralskie moskole smakowały wyśmienicie. Dziękujemy zaproszonym gościom, rodzicom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej uroczystości. Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.