Zabawa karnawałowa 2018 r.

„Człowiek nie żyje, aby tańczyć,

lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

Anna Maciejak

        W czwartkowe południe, 8 lutego 2018 roku odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów klas 0 – III Szkoły Podstawowej  - bal karnawałowy. W tym dniu pięknie udekorowany  korytarz naszej szkoły zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Swoje stroje uczniowie mogli zaprezentować podczas parady klas. 

Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się z rówieśnikami, starszymi koleżankami z Samorządu Uczniowskiego, a także z nauczycielami.  Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w różnych konkursach. Najbardziej podobała się wszystkim konkurencja „Dzień z życia rodziny”. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Na koniec zabawy dokonano wyboru Króla i Królowej Balu. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole. Dziękujemy przewodniczącej SU za wspaniałą oprawę muzyczną.

Starsi uczniowie z klas IV – VII SP i II – III gim. bawili się tego samego dnia w godz. 16:00 – 20:00. Czwartek, na który przypadła zabawa karnawałowa, tradycyjnie nazywany jest „tłustym”. Nie mogło więc zabraknąć pączków. Rada Rodziców zakupiła ogromne ilości pączków, które zostały rozdane uczestnikom balu. Żaden uczeń nie opuścił murów szkoły bez przynajmniej jednego zjedzonego pączka.

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Zabawa karnawałowa 2018 r.