Dzień Regionalny i Dzień Dziecka w 2018 r.

Dnia 6 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Regionalny połączony z Dniem Dziecka.

Kolejne święto naszego regionu poświęcone było kuchni góralskiej. Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu regionalnego „Mali Witowianie", który zaprezentował program: „Sobotnie popołudnie". Potem głos zabrał dyrektor szkoły. Przywitał zebranych i odczytał harmonogram święta. Uczniowie klas 0 - III SP zostali na korytarzu szkolnym, gdzie specjalny gość pani Czesława Boblak opowiadała dzieciom o typowych potrawach góralskiego menu, sposobach przygotowania i składnikach podstawowych, tradycyjnych dań. Następnie reprezentanci klas młodszych rywalizowali ze sobą w quizie na temat kuchni góralskiej.

W tym samym czasie uczniowie klasy VII SP oraz II - III gimnazjum rozegrali mecz w piłkę siatkową w hali gimnastycznej, a klasy IV - VI SP grały w kometkę, ringo i piłkę nożną na boisku szkolnym. Po 45 minutach klasy zmieniły miejsce rozgrywania konkurencji.

Swoje stanowisko miały również panie z Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej z Zakopanego. Dzieci rozwiązywały rebusy i krzyżówki o tematyce zdrowotnej. Badały poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą Smokerlyzera. Sprawdzały, jak widzi człowiek po spożyciu alkoholu oraz narkotyków za pomocą Alko i Narkogogli.

Rodzice przygotowali różnorodny i smaczny poczęstunek. Każdy mógł zaspokoić swój apetyt, kosztując dań na ciepło, mięsnych i serowych przekąsek oraz słodkich smakołyków.

Uczniowie podzieleni na grupy mogli korzystać także z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Dużą popularnością cieszyła się zjeżdżalnia oraz rozgrywki sportowe. Dzień minął w serdecznej i miłej atmosferze.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie święta.