Program edukacyjny poświęcony związkom frazeologicznym w 2018 r.

        Kolejny program edukacyjny, który zaprezentowali naszym uczniom krakowscy aktorzy z Agencji Pro - Art_Krak, pan Wojciech Habela i pan Jacek Lenczar, dotyczył związków frazeologicznych. Jak zwykle w radosny i pełen humoru sposób aktorzy przybliżyli zagadnienie powstawania związków frazeologicznych, wyjaśnili ich genezę (opowiadając krótkie historie np. 'wyjść na czymś, jak Zabłocki na mydle'), nauczyli rozróżniać wyrażenia, zwroty i frazy. W czasie programu w czwartek 13 września 2018 roku mogliśmy usłyszeć ponad sto różnych związków frazeologicznych. Uczniowie szkoły podstawowej i ostatniej klasy gimnazjum opuszczali halę gimnastyczną z głowami pełnymi wyrażeń, fraz i zwrotów, które używane są niezmiernie często w codziennych sytuacjach.

Anna Rejewska

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Program edukacyjny poświęcony związkom frazeologicznym w 2018 r.