"Gang Słodziaków" w przedstawieniu pt. "Historia Zuzi" w aranżacji kółka teatralnego "Bambinki" w 2018 r.

Na przełomie września i października obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Członkowie kółka teatralnego przygotowali na tę okoliczność inscenizację zatytułowaną „Historia Zuzi”, którą zaprezentowano 17 października 2018 roku. Scenariusz oparto na fragmentach książki „Gang Słodziaków”. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas „0”- IV SP. Widowni podobały się wspaniałe kostiumy i przekonująca gra młodych aktorów.

Większość grupy teatralnej stanowią uczniowie klasy II, którzy wraz z pozostałymi kolegami czytali i inscenizowali w klasie „0” i w klasie I wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima i A. Fredry.

Zachęcamy wszystkich do głośnego czytania także w domu, bo czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Hanna Zych - Piczura