Akcja krwiodawstwa w Witowie na rzecz Adama Kurzeji w 2018 r.

Dnia 16 grudnia 2018 roku w budynku naszej szkoły odbyła się akcja krwiodawstwa na rzecz Adama Kurzeji, ucznia klasy V SP w Witowie chorego na białaczkę. To już druga tego rodzaju akcja w naszej szkole w tym roku. Tamtym razem szukaliśmy dawcy dla Izabeli Piczury uczennicy klasy VII SP naszej szkoły.

Odzew był bardzo duży i przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorów akcji. Do punktu zgłosiło się aż 71 osób i oddało krew. Organizatorem z ramienia szkoły była p. Agata Szeliga, natomiast zespołem medycznym kierowała p. dr Maria Lambrecht.

Wszystkim, którzy tego dnia zdecydowali się na ten piękny gest bezinteresownej pomocy serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie. Zachęceni tak dużym zainteresowaniem na pewno będziemy organizować akcje poboru krwi częściej.

Marta Osadzińska