Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2015 r.

        Kolejny raz w szkolnej bibliotece zainaugurowany został Światowy Dzień Pluszowego Misia. W dniu 25 listopada przypada święto sympatycznego pluszaka, łączone jest ono zawsze z promowaniem czytelnictwa oraz spotkaniami w naszej niewielkiej bibliotece, która na ten czas zmienia się nie do poznania.

Regały pełne książek "obsiadają" niedźwiadki i misie wszelkiej maści i wielkości, półki oklejone są pięknymi, kolorowymi pracami uczniów, wykonanymi różnymi technikami. W naszych zbiorach znajdują się ilustracje wykonane rozmaitymi technikami malarskimi (akwarele, farby plakatowe, kredki, ołówek, pisaki itp.), sylwetki misiów wyklejane z kulek bibuły, plasteliny, kawałków tkanin czy ostrużyn ołówka, imitujących niedźwiedzią sierść. 

Zaproszeni do biblioteki goście (uczniowie klas "0"- III szk. podst.) poznają historię pluszowej zabawki (to już 113 lat), literaturę związaną z misiami, podziwiają prace koleżanek i kolegów oraz kolekcję przedmiotów z motywem tych zwierząt.

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Biblioteka szkolna Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2015 r.