Biblioteka szkolna po "liftingu" ;)

        Już w ostatnich dniach czerwca pomieszczenie biblioteki zostało przygotowane do przyjęcia siedmiu nowych regałów (5 wysokich niemal pod sufit i dwóch niższych na szkolne podręczniki, których posiadamy obecnie  ponad 1000 egzemplarzy).

Oczywiście nie obyło się bez prac porządkowych i niemal budowlanych, polegających na domywaniu z kurzu ścian za regałami, przykręcaniu listew drewnianych i metalowych przypodłogowych, skręcaniu wysokich regałów, by nie groziły przewróceniem się pod ciężarem książek.

Potem nastąpił etap twórczości i kreatywności pań bibliotekarek - jak na małej przestrzeni zmieścić 21 regałów - praca zakończyła się sukcesem. Pośrodku pomieszczenia stanęła 'wyspa' oddzielająca część magazynową (działów UKD) od części dostępnej dla naszych czytelników. Wygospodarowano także mały kącik czytelniczy, niedaleko półek z czasopismami. 

Niewspółmiernie obszerny wobec ciasnoty lokalowej księgozbiór został starannie wyselekcjonowany, książki zniszczone i 'zaczytane', czasem z bólem serca, odpisano w czasie tzw. skontrum, czyli sprawdzenia ilości i jakości posiadanych książek. Egzemplarze zdezaktualizowane (stare podręczniki) przekazano na makulaturę.

Po kilkunastu wakacyjnych dniach pracy (od 5 do 11 godzin dziennie), ponad stu godzinach pracy, pomocy osób zaprzyjaźnionych (przeglądnięcie starych podręczników i materiałów dydaktycznych, dźwiganie paczek z makulaturą, ustawianie regałów, przenoszenie ciężkich szaf, wspieranie jadłem i herbatą oraz dobrym słowem), którym OGROMNIE DZIĘKUJEMY, zyskałyśmy absolutnie zamierzony efekt. Piękne, przyjazne miejsce w szkole! Posprzątane, uporządkowane, słoneczne miejsce, z odpowiednią dla każdej biblioteki niedużą ilością pachnącego książkami kurzu i kompetentną wiedzą na temat zawartości księgozbioru. 

Drogi Czytelniku, 

zapraszamy do wypożyczania książek, dzielenia się spostrzeżeniami, zachwycania się efektami końcowymi żmudnej pracy bibliotekarskiej (nie zawsze widocznej), cieszenia się wraz z nami tą nową przestrzenią i uszanowania wysiłków wielu osób, by móc korzystać z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Biblioteka szkolna Biblioteka szkolna po "liftingu" ;)