"Bliżej Tatr" - program edukacyjny dla uczniów kl. III SP w 2017 r.

„Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku.”

Autor: Łukasz Borowicz

W dniu 27 października 2017 roku uczniowie klasy III SP uczestni­czy­li w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez TPN  w Za­ko­­­panem. Celem programu jest tworzenie "otuliny społecznej Parku": wychowywanie młodego pokolenia Podhalan, które rozumie korzyści wynikające z istnienia par­ku narodowego i widzi potrzebę ochrony unikalnego dziedzictwa przy­ro­dni­czego. Ciekawie prowadzone zajęcia mają za zadanie zafascynować dzieci od­kry­­waniem przyrody i poznawaniem praw nią rządzących. Dzieci  uważnie słu­cha­ły podczas zajęć, a potem odpowiadały na pytania: czego potrzebuje drzewo do życia? ja­ką funkcję spełniają poszczególne części drzewa? Druga część zajęć polegała na obserwacji liści, owoców drzew i rozpoznawaniu ich według klucza. Następnie w konkursie wiedzy uczniowie rywalizowali w grupach o najlepsze miejsca. Na koniec uczestnicy zajęć poznali metodę mierzenia wysokości drzewa za pomocą sznurka i pa­ty­ka. Częścią programu są również konkursy podsumowujące zajęcia. Tym razem była to wydzie­ra­­n­ka o drzewach, o których dzieci uczyły się na zajęciach.