Program profilaktyczny "Cyberprzemoc" w 2017 r.

        Program profilaktyczny przeprowadzony w naszej szkole w dniu 27 października 2017 roku (piątek) przez panią podkom. Agnieszkę Szopińską i mł. asp. pana Krzysztofa Waksmundzkiego - policjantów z Komendy Policji w Zakopanem - dotyczył reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.

Celem programu było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie formy może przyjmować cyberprzemoc, jakie emocje może rodzić u jej ofiar, jakie nieść dla nich konsekwencje.

Policjanci przypomnieli także jak powinna zachować się ofiara cyberprzemocy i gdzie może szukać pomocy. 

Konkretne przykłady działań zaproponowane przez prowadzących spotkanie miały uświadomić młodzieży jak zachować się powinna jako świadkowie cyberprzemocy oraz w jaki sposób zmniejszyć ryzyko bycia ofiarą nadużycia. 

Galeria zdjęć

Archive

Jesteś tutaj: Home Aktualności Program profilaktyczny "Cyberprzemoc" w 2017 r.