previous arrow
next arrow
Slider

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

        Tradycyjnie już zakończenie roku szkolnego rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej o godzinie dziewiątej. Potem uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przeszli do budynku szkoły. Pan dyrektor wręczył nagrody książkowe (średnia ocen na świadectwie końcowym 4,5) oraz świadectwa z biało-czerwonym paskiem dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Ponadto wyróżnieni zostali uczniowie ze 100% frekwencją w skali całego roku. Wręczone zostały także listy gratulacyjne dla rodziców tych uczniów naszej szkoły, którzy oprócz wysokich wyników za naukę, uzyskali znaczną liczbę punktów za działania na rzecz szkoły, uczestnictwo w konkursach, akcjach charytatywnych i społecznych. Następnie wychowawcy najstarszych klas, czyli tzw.'podwójnego' rocznika, rozdali uczniom klasy III gimnazjum i klasy ósmej, kartonowe teczki zawierające świadectwa ukończenia szkoły, zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, kopie tych dokumentów oraz inne dyplomy uczestnictwa lub udziału w akcjach typu Pola Nadziei. Piękne trofea za osiągnięcia sportowe (w tenisie stołowym, piłce siatkowej, narciarstwie zjazdowym, biegach itp.) wręczał osobiście naszym absolwentom p. Andrzej Boczoń, nauczyciel wychowania fizycznego oraz wychowawca klasy ósmej. Były także podziękowania za pracę w samorządzie szkolnym i zespole „Mali Witowianie”. Pan dyrektor podziękował za pracę w Radzie Rodziców, wręczając kwiaty na ręce pani Moniki Papierz, przewodniczącej rady od trzech lat. Nie zabrakło również podziękowań samej młodzieży dla wychowawców, także tych z najmłodszych szkolnych lat, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, którzy tworzą tę społeczność. Uczniowie klasy siódmej zmierzyli się dzielnie (30 absolwentów) z pożegnaniem swoich starszych kolegów, obdarowując ich miłymi prezentami tak, by tradycji stało się za dość.

Po części oficjalnej uczniowie klasy ósmej przygotowali program artystyczny, w którego skład wszedł skecz – lekcje ósmoklasistów w krzywym zwierciadle satyry – oraz wręczenie nagród w gali nauczycielskich (i nie tylko) Oscarów. Nie zabrakło nawet czerwonego dywanu...;)) Finałem uroczystości zakończenia roku szkolnego był smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów z Rady Rodziców.

Anna Rejewska

Galeria zdjęć