Mali Witowianie

XX Papieska Majówka na Bachledówce i XXXIX Muzykowanie Na Duchową Nutę.

        W pierwszy weekend maja nasze zespołowe dziewczyny wzięły udział w XX Papieskiej Majówce na Bachledówce. Jest to coroczny konkurs góralskiej pieśni religijnej poświęcony Ojcu Świętemu, Janowi Pawłowi II. Na uczestniczki czekał piękny widok panoramy Tatr rozpościerający się z tarasu nieopodal sanktuarium o. Paulinów.
Weekend wcześniej miało z kolei miejsce 39. Muzykowanie Na Duchową Nutę. Muzykę góralską "Małych Witowian" reprezentowały rodzeństwa: Jasionek oraz Chrobak. Celem konkursu jest propagowanie góralskiej muzyki - zwłaszcza twórczości muzycznej słynnego muzykanta podhalańskiego: Andrzeja Knapczyka - Ducha z Cichego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów!

Alicja Błachut

Galeria zdjęć

fb img 1715063016271

Kolędowanie zespołu "Mali Witowianie" na Witów SKI w 2024 r.

        Na zaproszenie ośrodka narciarskiego Witów SKI nasz zespół również zaśpiewał oraz zagrał kilka kolęd i góralskich pastorałek. Było sympatycznie, goście dopisali, a zarząd też wsparł finansowo naszą działalność - za co serdecznie dziękujemy!

Alicja Błachut

Galeria zdjęć

received 1028692191760239.jpeg

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

        32. finał WOŚP w Kościelisku - nie mogło tam też zabraknąć "Małych Witowian"!

Alicja Błachut

Galeria zdjęć

fb img 1706461961360

Kolędowanie zespołu "Mali Witowianie" w 2024 r.

        Niedziela 28 stycznia 2024 roku była dla nas bardzo intensywna! W dniu tym mieliśmy bowiem aż trzy występy! Przedpołudnie rozpoczęliśmy od mszy św. w naszej parafii w Witowie. Mieliśmy okazję włączyć się w jej oprawę, prezentując psalmy, a także wykonując kilka kolęd przy góralskiej muzyce. Po niej odbył się nasz długo wyczekiwany koncert kolęd. Młodsi i starsi członkowie zespołu zaprezentowali się znakomicie! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wysłuchać naszego grania i śpiewania! Datki za nasz koncert przekazaliśmy poszkodowanej rodzinie, która ucierpiała w pożarze domu. Serdeczne podziękowanie kierujemy też do ks. proboszcza, który wsparł nasz zespół (w czerwcu bowiem wybieramy się na festiwal do Bułgarii). Może w przyszłym roku też wspólnie pokolędujemy!

Alicja Błachut

Galeria zdjęć

fb img 1707044535914 849x1200

"Mali Witowianie" kolędują na Termach Chochołowskich w 2024 r.

        Tym razem zawitaliśmy do "Chochołowskich Term", gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy wiele góralskich kolęd. Dziękujemy za możliwość występu oraz "wejściówki" dla członków zespołu.

Alicja Błachut

Galeria zdjęć

received 1350071342344578