Mali Witowianie
Początek nowego roku szkolnego przyniósł "Małym Witowianom" występ podczas Wykopek w Dzianiszu. Było co oglądać! Barwne, kwieciste spódnice pięknie wirowały w tańcu, zaś śpiew zbójnicki niósł się po całych Borkach. Na imprezie nie zabrakło również konkursów, w których ochoczo wzięli udział niektórzy członkowie, a także degustacji smacznych potraw z rzepy. Miło rozpoczęliśmy kolejny zespołowy "sezon".
Jak już co roku, tradycyjnie podczas XXIII "Witowiańskiej Watry" nie mogło zabraknąć Małych Witowian! Po mszy św. z okazji odpustu ku czci św. Anny na Płazówce, część zespolan przyjechała powozami na plac przy remizie OSP. Dzieci zaśpiewały oraz zatańczyły, prezentując tym samym piękną góralską kulturę. Po występie odbyło się też podziękowanie wszystkim tym, którzy wsparli nasz zespół i przyczynili się do realizacji upragnionego wyjazdu na festiwal w Bułgarii. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom!
Alicja Błachut
W terminie od 24 czerwca do 1 lipca zespół "Mali Witowianie" uczestniczył w XXX Międzynarodowym Festiwalu "Balkan folk fest" w słonecznej Bułgarii! Było to spełnienie marzeń wszystkich członków, którzy po raz pierwszy przeżyli swój zagraniczny wyjazd, bowiem zespół do tej pory nie uczestniczył w tak odległym wyjeździe. Dzięki licznym i hojnym sponsorom udało się to zorganizować. Zespolanie dali dwa pokazowe występy: pierwszy w Centrum Kongresowym w Warnie, natomiast drugi przy hotelu, gdzie byli zakwaterowani. Chociaż trasa była trudna i długa, młodzież i dzieci bardzo dzielnie ją zniosły, czego dowodem są roześmiane buzie na fotografiach. Nie zabrakło również relaksacji i kąpieli w przyhotelowym basenie, a także nad Morzem Czarnym. Jedną z atrakcji była też wizyta w delfinarium oraz zwiedzanie zamku Drakuli w drodze powrotnej w Rumunii. Pozytywne wspomnienia i dobre wrażenia na pewno pozostaną w pamięci na długo!
Alicja Błachut
Dzień 21 maja 2024 roku był bogaty w rozmaite atrakcje, a to za sprawą obchodów "Dnia Regionalnego", który wpisany jest już w coroczną tradycję szkoły. W tym roku tematem przewodnim był strój górali podhalańskich. Prelekcję poprowadziła etnolog i znawca kultury: pani Anna Nędza-Kubiniec, która przekazała sporą dawkę wiedzy na temat zmieniającego się na przestrzeni lat stroju regionalnego. Zaraz potem nastąpił pokaz mody przygotowany przez starszych członków zespołu. Następnie starsi uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą, aby odpowiedzieć na pytania jury dotyczące mody. Najlepiej poradziła sobie klasa IV, następnie VIII oraz VI. Z kolei na młodszych czekał konkurs plastyczny. Najmłodsi zadanie wykonali wręcz perfekcyjnie, zaskakując jurorów swoją kreatywnością, a także starannością wykonania. Do tego wszystkiego na uczniów czekał też pyszny, regionalny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie nasz zespół dał popis taneczny, uświetniając tę radosną chwilę, przy akompaniamencie podhalańskich nut. Wszystkim bardzo dziękujemy!
Alicja Błachut
Artykuły
- Nowości w szkolnej bibliotece - wrzesień/październik 2024 r. 03 październik 2024
- Nowości w szkolnej bibliotece - wrzesień/październik 2024 r. 03 październik 2024
- "Aktywna świetlica. Miejsce pełne pomysłów. Edycja I: Polska od A do Z". 02 październik 2024
- Program edukacyjny - „Związki frazeologiczne. Wyrażenia. Zwroty. Frazy” w 2024 r. 02 październik 2024
- Wycieczka pierwszoklasistów do Doliny Kościeliskiej w 2024 r. 28 wrzesień 2024