Mali Witowianie

Dzień Regionalny w 2024 r.

Dzień 21 maja 2024 roku był bogaty w rozmaite atrakcje, a to za sprawą obchodów "Dnia Regionalnego", który wpisany jest już w coroczną tradycję szkoły. W tym roku tematem przewodnim był strój górali podhalańskich. Prelekcję poprowadziła etnolog i znawca kultury: pani Anna Nędza-Kubiniec, która przekazała sporą dawkę wiedzy na temat zmieniającego się na przestrzeni lat stroju regionalnego. Zaraz potem nastąpił pokaz mody przygotowany przez starszych członków zespołu. Następnie starsi uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą, aby odpowiedzieć na pytania jury dotyczące mody. Najlepiej poradziła sobie klasa IV, następnie VIII oraz VI. Z kolei na młodszych czekał konkurs plastyczny. Najmłodsi zadanie wykonali wręcz perfekcyjnie, zaskakując jurorów swoją kreatywnością, a także starannością wykonania. Do tego wszystkiego na uczniów czekał też pyszny, regionalny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie nasz zespół dał popis taneczny, uświetniając tę radosną chwilę, przy akompaniamencie podhalańskich nut. Wszystkim bardzo dziękujemy!

dsc 0168 1600x1067

XX Papieska Majówka na Bachledówce i XXXIX Muzykowanie Na Duchową Nutę.

W pierwszy weekend maja nasze zespołowe dziewczyny wzięły udział w XX Papieskiej Majówce na Bachledówce. Jest to coroczny konkurs góralskiej pieśni religijnej poświęcony Ojcu Świętemu, Janowi Pawłowi II. Na uczestniczki czekał piękny widok panoramy Tatr rozpościerający się z tarasu nieopodal sanktuarium o. Paulinów.
Weekend wcześniej miało z kolei miejsce 39. Muzykowanie Na Duchową Nutę. Muzykę góralską "Małych Witowian" reprezentowały rodzeństwa: Jasionek oraz Chrobak. Celem konkursu jest propagowanie góralskiej muzyki - zwłaszcza twórczości muzycznej słynnego muzykanta podhalańskiego: Andrzeja Knapczyka - Ducha z Cichego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów!

fb img 1715063016271

Kolędowanie zespołu "Mali Witowianie" na Witów SKI w 2024 r.

Na zaproszenie ośrodka narciarskiego Witów SKI nasz zespół również zaśpiewał oraz zagrał kilka kolęd i góralskich pastorałek. Było sympatycznie, goście dopisali, a zarząd też wsparł finansowo naszą działalność - za co serdecznie dziękujemy!

received 1028692191760239.jpeg

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

32. finał WOŚP w Kościelisku - nie mogło tam też zabraknąć "Małych Witowian"!

fb img 1706461961360

Kolędowanie zespołu "Mali Witowianie" w 2024 r.

Niedziela 28 stycznia 2024 roku była dla nas bardzo intensywna! W dniu tym mieliśmy bowiem aż trzy występy! Przedpołudnie rozpoczęliśmy od mszy św. w naszej parafii w Witowie. Mieliśmy okazję włączyć się w jej oprawę, prezentując psalmy, a także wykonując kilka kolęd przy góralskiej muzyce. Po niej odbył się nasz długo wyczekiwany koncert kolęd. Młodsi i starsi członkowie zespołu zaprezentowali się znakomicie! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wysłuchać naszego grania i śpiewania! Datki za nasz koncert przekazaliśmy poszkodowanej rodzinie, która ucierpiała w pożarze domu. Serdeczne podziękowanie kierujemy też do ks. proboszcza, który wsparł nasz zespół (w czerwcu bowiem wybieramy się na festiwal do Bułgarii). Może w przyszłym roku też wspólnie pokolędujemy!

fb img 1707044535914 849x1200