previous arrow
next arrow
Slider

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

„Książki to solidni doradcy i apostołowie. Zawsze pod ręką i zawsze bezinteresowne; mają tę przewagę nad wszelkimi mówiącymi wykładowcami, że są gotowe powtarzać swoje lekcje tak często, jak tego zechcemy."

Louis Nizer

        Dnia 2 września 2019 roku w naszej Szkole Podstawowej im. ks. Leona Musielaka w Witowie zainaugurowano rok szkolny 2019/2020. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie od mszy świętej w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w głównym holu szkoły.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było, o czym uczniowie z Samorządu Szkolnego przypomnieli podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb.

Nie zapomnijmy o tych, którzy 80 lat temu rozpoczęli heroiczną walkę w obronie naszej ojczyzny. Pamiętajmy o tych wszystkich, których śmierć, przelana krew, poniesione trudy spowodowały, że dziś jesteśmy wolni, że możemy bez lęku przystąpić do naszych uczniowskich zadań w nowym roku szkolnym.

Pan Dyrektor Leszek Szlachtowski serdecznie powitał zgromadzonych uczniów, rodziców i pracowników szkoły, a także przekazał informacje na temat organizacji pracy szkoły. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć