XIII Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych

25 listopada 2010 roku w Remizie OSP w Dzianiszu Górnym odbył się XIII Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych.

Udział w nim wzięły grupy działajace przy szkołach w naszej gminie, czyli: "Polanie" z Kościeliska, "Mali Dzianiszanie" z Dzianisza i "Mali Witowianie" z Witowa.

Każdy zespół zaprezentował przedstawienie - scenki rodzajowe osadzone w realiach początku XX w. Można więc było posłuchać pieśni i gawęd, przyjrzeć się tańcom ludowym, strojom i zabawom góralskim podczas odpustu, wypasu bydła i darcia pierza.

Gospodarze ugościli nas smacznym posiłkiem. Młodsi i starsi uczestnicy Przeglądu bawili się przy dźwiękach muzyki góralskiej. Zabawa andrzejkowa stanowiła relaks i nagrodę za trudy włożone w przygotowanie się do występu.