"Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" - spotkanie policjantów z uczniami klas młodszych naszej szkoły w 2019 r.

W dniu 25 września 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem odwiedzili uczniów naszej szkoły. Spotkanie miało na celu utrwalenie zasad prawidłowego poruszania się po drogach. Specjalną uwagę zwrócili na przechodzenie przez jezdnię, aby nasze dzieci wiedziały jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach lekcyjnych. Policjanci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, jak poruszać się po chodniku i poboczu. Podczas spotkania zachęcali dzieci, aby nosiły elementy odblaskowe, które sprawią, że będą na drodze bardziej widoczne, a co za tym idzie, bardziej bezpieczne. Przypomnieli również jak należy zachować się podczas ataku groźnego psa oraz o tym, aby nie rozmawiać z nieznajomymi i nie przyjmować od nich żadnych pokarmów. Na koniec uczniowie obejrzeli filmiki edukacyjne o bezpiecznym i niebezpiecznym zachowaniu się na drodze dwóch chłopców Jacka i Wacka. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wezmą sobie do serca przestrogi policjantów.

Kamila Mateja