previous arrow
next arrow
Slider

Rajd szkół Gminy Kościelisko do Doliny Chochołowskiej w 2019 r.

        17 października 2019 roku odbył się rajd szkolny do Doliny Chochołowskiej. Wzięły w nim udział wszystkie klasy VII z gminy Kościelisko. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów pod opieką wychowawczyni. Uczestnicy rajdu pokonali trasę z Siwej Polany do schroniska wraz z przewodnikiem z TPN - u. W czasie wędrówki uzyskali informacje o przyrodzie, topografii oraz historii Wspólnoty 8 Wsi. Po dotarciu do schroniska uczniowie mieli przerwę, a następnie pisemną część testu z wiedzy uzyskanej podczas rajdu. Kolejnym etapem była część ustna. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą o Dolinie Chochołowskiej. Zajęli następujące miejsca:

  • I miejsce – Niźnik Szymon
  • III miejsce – Szymusiak Maria
  • IV miejsce – Krupa Izabela i Watycha Karol
  • V miejsce – Gąsienica Jan
  • VII miejsce – Czuj Michał

Po zakończonym konkursie wszyscy udali się w drogę powrotną, gdzie na Siwej Polanie rozpalono ognisko i przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników wyprawy. Uczniowie zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wynikami testów oraz otrzymanymi nagrodami wrócili do domu.

W czasie trwania rajdu uczniom towarzyszył wójt gminy Kościelisko, przewodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele.

Anna Gąsienica

Galeria zdjęć