previous arrow
next arrow
Slider

XXIII Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca.

        23 października 2019 roku odbył się po raz XXIII Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy – Kubińca. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko przy współpracy innych instytucji i stowarzyszeń. Uczestniczą w nim dzieci i młodzież z Podhala, Spisza i Orawy. Recytatorzy rywalizują w dwóch kategoriach: gwarowej i literackiej podzieleni na grupy wiekowe. Naszą szkołę reprezentowało w tym roku 9 uczniów i prawie wszyscy mogą pochwalić się sukcesami.

W kategorii gwarowej:

  • Anna Szczechowicz (klasa I) zajęła III miejsce
  • Marcelina Chrobak (klasa I) otrzymała wyróżnienie
  • Agnieszka Jasionek (klasa II)- wyróżnienie
  • Michalina Bednarz (klasa III) zajęła III miejsce
  • Karolina Bobak (klasa III) - wyróżnienie

W kategorii literackiej:

  • Dagmara Ogórek (klasa I) zajęła II miejsce
  • Jan Krupa (klasa III) - II miejsce
  • Bernadetta Szwab (klasa V) otrzymała wyróżnienie.

Dziękujemy wszystkim nagrodzonym oraz Wiktorii Kwak (klasa I) za udział w konkursie. Gratulujemy ambicji i odwagi.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć