101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku przypadła 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką akademię upamiętniającą drogę Polaków do niepodległości. Pan Krzysztof Przywoźny wraz z ks. Tadeuszem Horwatem przygotowali gitarowy akompaniament dla chórku dziewcząt z klas VI – VIII. Nad przygotowaniami czuwały: p. Anna Gąsienica i p. Marta Osadzińska.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości były dla naszej szkoły szczególnie ważne, gdyż spoczął na nas zaszczyt przygotowania wieczornicy na gminne obchody tego doniosłego święta.

Już 7 listopada odbyła się szkolna uroczystość upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie ubrani w stroje galowe i przystrojeni w kotyliony zachwycili recytacją wierszy zebraną publiczność, która chętnie włączyła się do śpiewania znanych i lubianych pieśni patriotycznych w aranżacji szkolnego chórku przy akompaniamencie p. Krzysztofa. Julia Granat wspaniale zaśpiewała pieśń „Boże coś Polskę”.

Gminne obchody Święta Niepodległości miały miejsce w kościele parafialnym w Witowie dnia 11 listopada o godzinie 16:00. Naszą szkołę reprezentowała liczna delegacja na czele z dyr. Leszkiem Szlachtowskim. Pani Agata Szeliga i Państwo Czesława i Stanisław Sobczykowie przybyli wraz z dziewczętami z zespołu regionalnego „Mali Witowianie”, by uświetnić swoim śpiewem uroczystą mszę świętą za ojczyznę. Podczas uroczystości obecne były liczne poczty sztandarowe, nie mogło również zabraknąć sztandaru naszej szkoły, który dumnie nieśli:

• pocztowy – Szymon Niźnik
  • przyboczna – Magdalena Chrobak
  • przyboczna – Martyna Truchan

Na zakończenie mszy uczniowie naszej szkoły wykonali krótki program artystyczny, którego ważnym elementem były pieśni patriotyczne. Aby zebrani w kościele wierni mogli włączyć się do śpiewania, p. Ania i p. Marta przygotowały na tę okoliczność „Szkolny śpiewnik pieśni patriotycznych”, zawierający wszystkie śpiewane na uroczystości pieśni. Ks. Horwat natomiast energicznie akompaniował na gitarze naszym uczennicom. Po zakończeniu mszy świętej nastąpiły oficjalne przemówienia i składanie kwiatów pod obeliskiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie akademii.

Anna Gąsienica

Marta Osadzińska