"Wyślij pączka do Afryki" - akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego w 2020 r.

20 lutego 2020 roku w tłusty czwartek w naszej szkole po raz pierwszy Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Wyślij pączka do Afryki”. Nie spodziewaliśmy się, że będzie cieszyła się takim powodzeniem. Wszystkie pączki zostały sprzedane. Zebranymi pieniążkami ze sprzedaży pączków wspieramy „Fundację Kapucyni i Misje” oraz braci kapucynów, misjonarzy pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej i Republice Czadu.

Jest to akcja społeczna, zbierająca fundusze na realizację projektów, które prowadzą bracia misjonarze w Afryce. Projekty, które bracia chcą realizować znajdują się na oficjalnej stronie akcji. Łączny ich koszt to ponad 450 000 zł.

Hasło tegorocznej akcji: „Podaruj dzieciom zdrowie”.

Dziękujemy sponsorom: Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim, którzy pączki kupili. Ze sprzedaży pączków zebrano 855 zł. Zapewne kwota byłaby wyższa, niestety zabrakło pączków :)

Teresa Nitka