Spotkanie z policjantką pt. "Bezpieczeństwo w szkole i poza nią" w 2020 r.

W naszej szkole bezpieczeństwo jest wartością stawianą na pierwszym miejscu. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy do szkoły panią Agnieszkę Szopińską, policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo w szkole i poza nią”. Pani policjantka rozmawiała z dziećmi klas 0 – III o bezpieczeństwie poruszania się po ulicach, a w szczególności omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniała o konieczności noszenia odblasków przy ubraniach, butach i plecakach oraz jak należy się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, zadawały ciekawe pytania. Uczniowie dzielili się swoją znajomością przepisów np. dotyczących ruchu pieszych.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że wiedza teoretyczna i tym razem znajdzie zastosowanie w praktyce.

Kamila Mateja