Ślubowanie uczniów klasy I w roku szkolnym 2020/2021.

27 stycznia 2021 roku odbyła się długo oczekiwana przez pierwszaków uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia. Trzymiesięczne opóźnienie spowodowane było przez epidemię koronawirusa i naukę zdalną.

Pierwszoklasiści w obecności dyrektora, swoich rodziców, koleżanek i kolegów z klas drugiej i trzeciej zaprezentowali humorystyczny program artystyczny, w którym zła czarownica uwięziła dyrekcję szkoły. Na szczęście czary przestały działać, gdy dzieci bezbłędnie wykonały wszystkie zadania. Po zakończonym występie zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, że dzieci zdały egzamin.

slubowanie

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły Leszek Szlachtowski, który życzył dzieciom sukcesów w nauce.

Najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy z aktem pasowania na ucznia, słodkie upominki oraz pióra zakupione przez rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej pierwszoklasiści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców klasy I.

Drodzy Uczniowie!

Niech czas spędzony w szkole upływa Wam radośnie, a zdobyta wiedza przyczyni się do odkrywania świata.

Elżbieta Lis - Chrapkiewicz

dsc_0108_1024x683