Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - spotkanie z Policją w klasach I - III w 2021 r.

Poruszanie się po drodze i uczestniczenie w ruchu drogowym wymaga odpowiedniego przygotowania. W ramach realizacji programu profilaktycznego ”Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, w dniu 28 września 2021 roku naszą szkołę odwiedziła Pani kom. Agnieszka Szopińska z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Głównym celem tej inicjatywy jest kształtowanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, promowanie przestrzegania w/w zasad. Podczas spotkania dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III dowiedziały się, jak prawidłowo korzystać z drogi oraz jak należy się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba. Maluchy utrwaliły sobie, jaki kolor sygnalizacji świetlnej zezwala przejść na drugą stronę jezdni, a jaki zabrania wejść na pasy. Dodatkowo, korzystając z licznych rekwizytów, pani policjantka zademonstrowała, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
Nasz gość zwrócił szczególną uwagę na numery alarmowe, z których korzystamy w razie nagłego zagrożenia, a także na ważną rolę elementów odblaskowych. Poruszane tematy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na wszystkie zadawane pytania, wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia z pracownikiem Policji są tylko jednym z wielu działań realizowanych w ramach programów profilaktycznych.

Kamila Mateja

img20210928090026_1024x768