"Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" w 2021 r.

1 października 2021 roku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona w przyjemny, niecodzienny sposób zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Akcja była okazją do nadrobienia zaległości „tabliczkowych” po wakacjach.

Najpierw wystąpiła grupa teatralna, która pod opieką Pani Hanny Zych - Piczury przygotowała inscenizację „O liczbach”, a następnie odbył się konkurs sprawdzający tabliczkę mnożenia – dla chętnych. Polegał on na układaniu wieży z kubków, na których zapisane były działania do odgadnięcia.

Później na każdej przerwie, na korytarzu rozstawione były komisje egzaminacyjne, gdzie uczniowie mogli się wykazać znajomością tabliczki mnożenia. Każdy uczeń chcący wziąć udział w zabawie losował karteczkę z 5 zadaniami z tabliczki mnożenia. Na rozwiązanie miał 3 minuty. Jeśli odpowiedzi były poprawne otrzymywał legitymację Ekspert Tabliczki Mnożenia. W klasach I – III uczniowie odpowiadali z dodawania i odejmowania, natomiast w oddziale przedszkolnym rozwiązywali matematyczną kartę pracy. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy IV, V oraz VI. Oprócz tego chętni uczniowie mogli założyć koszulki z numerem oraz wziąć do rozwiązania w domu łamigłówki, które powinni rozwiązać do poniedziałku.

W akcję włączyli się członkowie Samorządu Szkolnego wraz z Panią Elżbietą Lis – Chrapkiewicz. Wszystkim biorącym udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji bardzo dziękuję.

Anna Gąsienica

20211001_091752_1024x461