Narodowe Święto Niepodległości w 2021 r.

W tym roku przypadła 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką akademię upamiętniającą drogę Polaków do niepodległości. Pan Krzysztof Przywoźny wraz z ks. Tadeuszem Horwatem przygotowali gitarowy akompaniament dla chórku dziewcząt i chłopców z klas IV – VI. Nad przygotowaniami czuwały: p. Renata Górak i p. Marta Osadzińska.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości były dla naszej szkoły szczególnie ważne, gdyż mieliśmy zaszczyt przygotowania wieczornicy na gminne obchody tego doniosłego święta.

Już 10 listopada odbyła się szkolna uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania niepodległości. O symbolicznej godzinie 11.11 nasi uczniowie odśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" tym samym przyłączając się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Uczniowie ubrani w stroje galowe zachwycili recytacją wierszy zebraną publiczność, która chętnie wysłuchała znanych i lubianych pieśni patriotycznych w aranżacji szkolnego chórku przy akompaniamencie ks. Tadeusza.

Gminne obchody Święta Niepodległości miały miejsce w kościele parafialnym w Witowie dnia 11 listopada o godzinie 16:00. Naszą szkołę reprezentowała liczna delegacja na czele z dyr. Leszkiem Szlachtowskim. Podczas uroczystości obecne były poczty sztandarowe organizacji i szkół działających w naszej gminie, nie mogło również zabraknąć sztandaru naszej szkoły, który dumnie nieśli:

• pocztowy – Jakub Hudyka
  • przyboczna – Noemi Chelewska
  • przyboczna – Ewa Szymusiak

Każdy uczestnik mszy św. za Ojczyznę otrzymał symboliczną przypinkę z naszym godłem na tle flagi państwowej. Na zakończenie mszy uczniowie naszej szkoły wykonali krótki program artystyczny, którego ważnym elementem były pieśni patriotyczne. Aby zebrani w kościele wierni mogli włączyć się do śpiewania, p. Renata i p. Marta przygotowały na tę okoliczność „Szkolny śpiewnik pieśni patriotycznych”, zawierający wszystkie śpiewane na uroczystości pieśni. Pan Krzysztof Przywoźny natomiast energicznie akompaniował na gitarze naszemu chórkowi. Po zakończeniu mszy świętej nastąpiły oficjalne przemówienia i składanie kwiatów pod obeliskiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie akademii.

Renata Górak

Marta Osadzińska