Dzień Języka Ojczystego w 2022 r.

W dniu 22 lutego we wtorek w naszej szkole odbył się dwuetapowy konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Uczestnicy konkursu w młodszej grupie (uczniowie klas I – IV) wyłonieni zostali po wstępnej konkurencji starannego, kaligraficznego zapisu tekstu. Potem na szkolnym korytarzu brali udział w odgadywaniu zagadek i zapisywaniu odpowiedzi – wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Z kolei uczniowie III i IV klasy zapisywali na tablicy nazwy wylosowanych przedmiotów (np. wstążka, książka, gwóźdź) oraz wyjaśniali ich poprawną pisownię.

Wyniki konkursu polonistycznego:

Kl. I - II

• I miejsce - Aleksandra Jamrych
  • II miejsce - Joanna Cholewa
  • III miejsce - Krzysztof Jasionek

Kl. III – IV

• I miejsce - Gabriela Masny
  • II miejsce - Marcelina Chrobak
  • III miejsce - Agnieszka Jasionek

Uczniowie starszych oddziałów toczyli rozgrywki drużynowe. Przedstawiciele poszczególnych klas od V do VIII zaprezentowali wysoki poziom znajomości związków frazeologicznych, zagadnień poprawnościowych z języka polskiego oraz umiejętności odgadywania haseł z kalamburów.

Wyniki konkursu polonistycznego:

• I miejsce - kl. V (Michalina Bednarz, Gabriela Domarecka, Zofia Krupa)
  • II miejsce - kl. VI (Martyna Bafia, Karolina Pawlikowska, Małgorzata Szymusiak)
  • III miejsce - kl. VII (Antonina Watycha, Bernadetta Szwab, Dominik Sieczka)

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy znajomości zawiłości językowych i ortograficznych.

Anna Rejewska

20220222_111220_1024x576