Podsumowanie sezonu zimowego 2021/22 w biegach narciarskich.

W kończącym się sezonie zimowym uczniowie Szkoły Podstawowej w Witowie odnotowali kilka udanych startów.

W klasyfikacji końcowej indywidualnej XLIV Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w narciarstwie biegowym (odbyły się 4 edycje) startowali:

• Anna Niźnik – 12 miejsce kategoria dziewczynki 2007-2008
  • Bartłomiej Ogórek – 6 miejsce kat. chłopcy 2011-2012
  • Piotr Ogórek – 9 miejsce kat. chłopcy 2011-2012
  • Jakub Komperda – 12 miejsce chłopcy 2011-2012
  • Artur Niźnik – 13 miejsce chłopcy 2011-2012

Natomiast w klasyfikacji końcowej drużynowej ligi zimowej SP Witów w Igrzyskach Dzieci zajęła wysokie VI miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej VIII miejsce.

Na Mistrzostwach Powiatu Tatrzańskiego w narciarskich biegach sztafetowych II miejsce zajęła sztafeta chłopców SP Witów w składzie:

• Piotr Ogórek,
  • Artur Niźnik,
  • Jakub Komperda,
  • Bartłomiej Ogórek.

Bracia Bartek i Piotrek Ogórek startowali z klubem KS Chochołów w poszczególnych edycjach XIII Małopolskiej Szkolnej Lidze SZS w biegach narciarskich (ranga wojewódzkie) zajmując miejsca tuż za pierwszą „dziesiątką” w swojej kategorii wiekowej.

Podczas XX Memoriału im. Bronisławy Staszel-Polankowej odbywających się na stacji narciarskiej „Polana Szymoszkowa” w formie toru przeszkód sprawdzającego umiejętności techniczne wystartowało aż 8 uczniów:

• Anna Niźnik 7 m-ce,
  • Lena Ondrikova 11 m-ce,
  • Bartłomiej Ogórek 5 m-ce,
  • Piotr Ogórek 7 m-ce,
  • Artur Niźnik 20 m-ce,
  • Jakub Komperda 21 m-ce,
  • Maja Bobak 22 m-ce,
  • Maria Niźnik 23 m-ce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom uzyskanych wyników w minionym sezonie zimowym i trzymamy kciuki podczas rywalizacji sportowej wiosennej!!!

Andrzej Styrczula

img20220329095441 1024x768