„Już pływam” w Gminie Kościelisko w 2022 r.

Od 4 kwietnia bieżącego roku uczniowie szkół z Dzianisza i Witowa biorą udział w Projekcie nauki pływania "Już pływam" w Termach Chochołowskich. Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Gminę Kościelisko, przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego.

Projekt zakłada 10 półtoragodzinnych zajęć nauki pływania dla wcześniej zadeklarowanych dzieci, dzięki którym będą one będą mogły nabyć i udoskonalić umiejętności pływackie. Wśród celów projektu jest ponadto wzrost bezpieczeństwa, poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju zbiorników wodnych, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej, zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów, upowszechnianie kultury fizycznej, służące m.in. integracji społecznej w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport .

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.

277573001 2077803559060659 2548667729032716321 n