KONKURS LITERACKI „W krainie baśni”.

Dnia 8 kwietnia 2022 roku miał miejsce w naszej szkole Konkurs Literacki dla klas „0”- III zatytułowany „W krainie baśni”. Jak sama nazwa wskazuje, uczestnicy prezentowali znajomość treści kilku znanych i lubianych baśni H. Ch. Andersena i Charles’a Parrault.

Zanim jednak rozpoczęły się zmagania, uczennice z klasy I i III wprowadziły wszystkich w atmosferę magicznego świata, w którym wszystko może się zdarzyć. Obejrzeliśmy inscenizację przygotowaną w ramach zajęć kółka teatralnego „W krainie baśni”. Wesołe wróżki figlarki narobiły zamieszania i trzeba było wszystko doprowadzić do porządku.

Kiedy już baśniowe postacie powróciły do swoich światów, można było przystąpić do konkursu.

W rywalizacji uczestniczyli uczniowie każdego oddziału w swoich kategoriach wiekowych. Należy podkreślić, iż mali baśnioznawcy wykazali się bogatą i szczegółową wiedzą na temat bohaterów, wydarzeń i przesłania płynącego z pięknych, fantastycznych opowieści.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

• Szymon Bednarz, kl.”0”;
  • Klemens Bednarz, kl. I;
  • Amelia Bobrowska, kl. II;
  • Maria Niźnik, kl. III;

II miejsce:

• Helena Pawlikowska, kl. „0”;
  • Gabriela Łacek, kl. I;
  • Krzysztof Jasionek, kl. II;
  • Dagmara Ogórek, kl. III;

III miejsce:

• Szymon Łacek, kl. „0”;
  • Natalia Podczerwińska, kl. I;
  • Michał Bochnak, kl. II;
  • Wiktoria Kwak, kl. III;

Gratulujemy osiągnięć i wszystkich zachęcamy do czytania!

Hanna Zych - Piczura

img 20220408 100601 1024x461