Światowy Dzień Ziemi w 2022 r.

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, święto, które przypomina nam o konieczności dbania o naszą planetę. Bardzo ważne jest zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody. Tego dnia nauczyciele i uczniowie założyli zielone ubrania, na znak, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zadbana. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą akademią, na którą zaproszono pracownika Tatrzańskiego Parku Narodowego p. Marka Kota. Podczas spotkania uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat życia zwierząt, poznali podstawowe zasady ochrony środowiska poprzez oszczędzanie wody, energii elektrycznej i właściwej segregacji śmieci. W ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowano pokaz ,,Eko- Mody”, czyli pokaz mody recyklingowej. Ekomodelki i ekomodele prezentowali na szkolnym wybiegu swoje ,,ekokreacje”. Na pokazie można było zobaczyć ekologiczny strój rycerski, stroje wieczorowo - wizytowe oraz balowe wykonane z surowców wtórnych. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria oraz buty. Dzień Ziemi to doskonała okazja do różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcję zbierania śmieci. Uczniowie oddziału przedszkolnego przyłączyli się do III Edycji Akcji #SprzatamyDlaPolski pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem porządkowały teren wokół szkoły, boiska i placu zabaw. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci i zrozumiemy, że jesteśmy i zawsze będziemy zależni od Matki Natury.

dsc 0154 1024x683

W tym roku Światowy Dzień Ziemi uświetnił również ekologiczny konkurs plastyczny „Czyste środowisko to najlepsze uzdrowiskoprzeznaczony dla uczniów klas „0” - III. Celem konkursu było propagowanie postaw proekologicznych, uwrażliwienie na problemy degradacji środowiska naturalnego przez człowieka oraz poszukiwanie rozwiązań jej ograniczenia. Nagrody laureatom wręczył dyrektor Leszek Szlachtowski.

Laureaci:

• Magdalena Bochnak,