Gminna akcja sprzątania "Dbamy - Sprzątamy" w 2022 r.

Dnia 13 maja 2022 roku klasa piąta przyłączyła się do gminnej akcji "Dbamy - Sprzątamy" i zamiast chłonąć wiedzę w szkolnych ławkach wyruszyli pod czujnym okiem wychowawcy dowiedzieć się jak i czy w ogóle Witowianie i turyści śmiecą w najbliższym otoczeniu szkoły. Okazuje się, że na krótkim odcinku tzw. starej drogi prowadzącej do szkoły, oraz głównej drogi na odcinku wlotu i wylotu starej drogi dzielna młodzież zebrała dwa worki plastiku i metalu, niewielką ilość szkła oraz pół worka śmieci zmieszanych.

Podczas akcji uczniowie przypomnieli sobie i powtórzyli zasady segregacji śmieci rozstrzygając dylematy do jakiego worka wrzucić puszki z piwa, małe szklane buteleczki, but czy resztki starej bluzy.
Uczniowie pracowali ochoczo i z zapałem, aczkolwiek wyrazili pobożne życzenie, by takie akcje nie musiały mieć miejsca, by tych śmieci w rowach i na poboczach po prostu nie było...

Agata Szeliga

20220513 120706 1024x461