"Już pływam" w 2022 r.

21 czerwca 2022 roku uczniowie klas I – III zakończyli swój udział w projekcie „Już pływam”, który był realizowany przez Gminę Kościelisko przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego. Od 4 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczyli się pływać w Termach Chochołowskich pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W czasie 10 półtoragodzinnych zajęć dzieci w młodszej grupie zdobywały umiejętności pływackie, a w starszej doskonaliły pływanie. Dzieci nabyły umiejętności bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych, poprawiły swoją kondycję fizyczną oraz rozwijały sportowe talenty. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Z niecierpliwością czekali na każde z nich. Z pełnym ekwipunkiem i z zapałem ruszali na pływalnię i skrupulatnie wykonywali polecenia instruktora. Dzieci pływały na małym i dużym basenie z przyborami i bez. W ostatnim dniu odbyły się zabawy i zawody w pływaniu na czas. Oto zwycięzcy:

grupa początkująca

• złote medale: Nikola Nędza kl. I