Tatrzańskie Wakacje w 2022 r.

Kolejny rok, w którym dzieci (uczniowie klas I - IV) z naszej szkoły uczestniczyły w akcji pod nazwą „Tatrzańskie Wakacje” finansowaną przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

W ramach w/w akcji dzieci wzięły udział w czterech tatrzańskich wycieczkach:

1. Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Stara Roztoka - Palenica Białczańska.
  2. Brzeziny - Psia Trawka – Kopieniec - Dolina Olczyska - Jaszczurówka.
  3. Dolina Małej Łąki - Przełęcz w Grzybowcu - Dolina Strążyska.
  4. Kuźnice – Kalatówki - Dolina Kondratowa - Kuźnice.

Głównym celem tych wypraw było poznawanie zakątków Tatr, ich topografii, historii oraz przyrody. Podczas wizyty w schronisku w starej Roztoce dzieci otrzymały w prezencie (za co serdecznie dziękujemy) książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej, które wkrótce zapełniły się rejestrem nowo przebytych tras. Akcja cieszyła się powodzeniem - udział w niej wzięło 23 uczestników.

Opiekę sprawowała p. Kamila Mateja a prowadził nas przewodnik tatrzański p. Andrzej Boczoń.

Andrzej Boczoń

img 20220704 114108 resized 20220818 1118368011 900x1200