Wycieczka dzieci z oddziału zerowego do Rezerwatu Bór na Czerwonem w 2022 r.

13 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Nowego Targu. Pierwszą i najciekawszą atrakcją była zabawa w „Małpim Gaju”. Tutaj w sali wyposażonej w 3 - poziomowe labirynty z wieloma przeszkodami, zjeżdżalniami prowadzących wprost do ogromnego basenu, wypełnionego tysiącami kolorowych piłeczek dzieciaki spędziły aktywnie dwie godziny. Doskonałą zabawę zapewniły ogromne dmuchańce, domki interaktywne, bujaki, samochody, cymbergaje. W Strefie Malucha zaś korzystały z mnóstwa zabawek i jeździków.

Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na spacer do Rezerwatu Bór na Czerwonem, który obecnym swoim kształcie funkcjonuje od 2003 roku. Swoją nazwę zawdzięcza glonowi, którego plecha w okresie jesiennym nabiera koloru czerwonego. Ochroną rezerwatową objęto bardzo dobrze zachowany fragment torfowiska wysokiego wraz z sosnowym drzewostanem, na podmokłym terenie. Torfowisko to powstało pod koniec epoki lodowcowej, czyli około 7 do 9 tysięcy lat temu. Korzystając z pięknej pogody mogliśmy z platformy widokowej podziwiać nie tylko rezerwat, ale także panoramę Tatr. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Niech te mile spędzone chwile na długo zapadną w pamięci.

Teresa Nitka

20221013 123209 1600x1200