Rajd Turystyczny w Dolinie Chochołowskiej i Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko w 2022 r.

W piękny jesienny poranek (20 października 2022 roku) ósmoklasiści ze wszystkich trzech szkół naszej gminy ruszyli do Doliny Chochołowskiej. O 8:30 uczniowie i nauczyciele spotkali się na Siwej Polanie z przewodnikami tatrzańskimi i wójtem Gminy Kościelisko, Panem Romanem Krupą. Następnie młodzież została podzielona na trzy grupy. W każdej z grup znajdowali się uczniowie różnych szkół dzięki czemu dzieciaki mogły zawierać nowe znajomości z kolegami ze szkół ościennych.

Podczas wędrówki po Dolinie Chochołowskiej ósmoklasiści uważnie słuchali słów przewodników. Zapamiętywali liczne informacje dotyczące fauny i flory, topografii oraz historii Tatrzańskiego Parku Narodowego a w szczególności Doliny Chochołowskiej. Wiedza zdobyta podczas spaceru już wkrótce miała się przydać na Konkursie Wiedzy o Gminie Kościelisko. Gdy uczniowie dotarli wreszcie do schroniska czekała tam na nich ciepła herbata i pyszna szarlotka. Po poczęstunku młodzież zmierzyła się z 30 pytaniami konkursowymi. Po dogrywce wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Tomasz Łukaszczyk. Gratulujemy!

Po odpoczynku w schronisku wszyscy ruszyli w drogę powrotną do Siwej Polany gdzie po trudach marszu czekały na nas pachnące kiełbaski i ciepła herbata. Po posiłku nadszedł czas na powrót do domu.

To był udany dzień, pogoda dopisała a uczniowie dobrze się bawili w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek z ościennych szkół.

Marta Osadzińska

20221020 125237 1600x1200